برای جستجو کلمه مورد نظر خود را وارد کنید

کیت طراحی چیست؟

علی صفاری
علی صفاری

معمولا برای پروژه های بزرگ رابط کاربری رو اول به صورت لایه باز طراحی میکنند و سپس برای پروژه به xml , html و غیره کد میکنند .
به افرادی که رابط کاربری رو طراحی می کنند طراح رابط کاربری می گویند .

 

 

فایده این کار چیست؟

 

وقتی ظاهر یه برنامه یا سایت از قبل طراحی بشود هم مشتری خواهد فهمید که چه چیزی دریافت خواهد کرد هم برنامه نویس خوهد فهمیدکه چه امکانات و چه اپشن هایی برای پروژه مورد نظر باید قرار بدهد

 

 

با چه برنامه ای این طرح ها طراحی میشوند ؟

 

معمولا طرح ها با برنامه Photoshop , Illustrator , Sketch و… طراحی میشوند و هر برنامه دارای نقاط قوت و ضعف میباشد و برای کار با هرکدام نیاز به مهارت متناسب با ان برنامه است.

 

 

کیت طراحی چیست ؟

 

مثلا در برنامه نویسی اندروید اگر دقت کرده باشد بعضی از قسمت ها از قبل طراحی شده اند و برنامه نویس با فراخوانی آن از این استفاده میکنند.

 

در طراحی با نرم افزار های طراحی این قسمت ها و جود ندارند و طراح باید از صفر این قسمت ها رو طراحی کنن و کار زمان بری خواهد بود

 

برای حل این مشکل طراحان ابتدا قسمت های مختلف مثل دکمه ها , جدول ها , دیالوگ ها , سایه ها و … را طراحی میکنند و سپس به سراغ طراحی اصلی میروند. مثلا در یک صفحه از یک برنامه که نیاز مند سه دکمه است از قسمت ازقبل طراحی شده دکمه مربوطه را کپی میکنند و استفاده میکنند.

این امر موجب افزیش سرعت طراحی میشود

کیت های اماده هم وجود دارند که ما بهترین ان ها را در آقای متریال قرار خواهیم داد.

 

نمونه کیت

material_design_gui_02

material-design-ui-kit-resource